choose language

english

Close

cemetery: Powązki, Warszawa
photography: Jacek Michiej
Które cmentarze w Polsce warto odwiedzić?

Cmentarz to szczególny obszar, gdzie możemy złożyć wizytę naszym bliskim, którzy już odeszli. Podczas takich odwiedzin jest czas na zapalenie znicza, zadumę i modlitwę. Cmentarze posiadają również inną funkcję. To miejsca ku pamięci sławnych poległych oraz cenne zabytki, które warto poznać, by oddać szacunek osobom walczącym za nasz kraj. Oto 5 najpiękniejszych cmentarzy w Polsce .Cmentarz żydowski w Warszawie (Wola)


To największy cmentarz żydowski w województwie mazowieckim i jeden z największych na świecie. Należy do terenu warszawskich Powązek. Mieszczące się w nim nagrobki wchodzą w zakres zabytków małej architektury stolicy. Ponad dwusetna, niezwykła historia tego miejsca jest warta poznania.

Cmentarz w Pyrach


Cmentarz powstał w połowie lat czterdziestych XX wieku. To miejsce spoczynku ponad stu polskich żołnierzy, którzy walczyli w obronie Polski podczas Powstania Warszawskiego, jak i kampanii wrześniowej.

Cmentarz parafialny Jeziórka


Cmentarz parafialny w Jeziórce powstał prawie dwieście lat temu zaraz obok parafii, 10 kilometrów od Grójca. Malownicze krajobrazy oraz wspaniała historia tego miejsca sprawia, że jest to obowiązkowy punkt do odwiedzenia.

Cmentarz komunalny Piaseczno


Założony na przełomie XVII i XIX wieku. Na cmentarzu znajdują się mogiły poległych powstańców styczniowych oraz żołnierzy, którzy oddali swoje życie podczas II wojny światowej. Na jego terenie znajduje się również pomnik ku czci zamordowanych w Katyniu.

Cmentarz komunalny Kobierzyn


Na cmentarzu komunalnym Kobierzyn znajduje się mogiła blisko 100 pacjentów szpitala psychiatrycznego, którzy zostali straceni podczas II wojny światowej przez niemieckich okupantów.
return
The service operator is
Erkwadrat sp. z o.o.
ul. Letnia 16
05-510 Chyliczki
123-139-4399
+48 (22) 350 75 61
kontakt@pamietam.pl
facebook/pamietam
Transaction settlements
by payment card and e-transfer
are carried out through
dotpay.pl