choose language

english

Close

cemetery: Powązki, Warszawa
photography: Jacek Michiej
Czy wirtualny znicz może zastąpić prawdziwy?
W dzisiejszych czasach sporą część życia przenosimy do świata wirtualnego, w którym funkcjonujemy, poznajemy innych ludzi - świat stoi otworem i nie ma granic. Granice ma jednak życie ludzkie i czasem pozostaje po nim tylko wspomnienie.

Naturalnym w naszej kulturze znakiem pamięci jest zapalony znicz. Ogień grzeje i daje światło, a to składa się na swoiste poczucie bezpieczeństwa. Mówimy o płomieniu miłości i nadziei, które dają pocieszenie i wiarę w ponowne spotkanie. Niewielkie, miotające się na wietrze światełko sprawia wrażenie łącznika między światami.

Co jednak, kiedy nie mamy możliwości dotrzeć na miejsce pochówku osoby, która w jakiś sposób była nam bliska? Jak okazać szacunek i niegasnącą pamięć? Rozwiązaniem wydaje się być znicz wirtualny, który można zapalić właśnie w naszym serwisie. Choć fizycznie nie grzeje, nie daje światła to rozpala wspomnienia związane ze zmarłym, pozwala się nad nimi przez chwilę zadumać, oddać swoisty hołd.

Skoro świat stoi otworem i nie ma granic, to odległość też niech nie będzie przeszkodą. Sens, meritum idei znicza wirtualnego jest tożsamy temu tradycyjnemu – to pamięć, wspomnienie i ciepła myśl.
return
The service operator is
Erkwadrat sp. z o.o.
ul. Letnia 16
05-510 Chyliczki
123-139-4399
+48 (22) 350 75 61
kontakt@pamietam.pl
facebook/pamietam
Transaction settlements
by payment card and e-transfer
are carried out through
dotpay.pl