Wybierz język

polski

Zamknij

cmentarz: Powązki, Warszawa
fotografia: Jacek Michiej
Jak powiadamiać o śmierci bliskiej osoby?
Śmierć bliskiej osoby pozostawiam ogromną pustkę w życiu, a jeszcze większą w sercu człowieka, który musi zmierzyć się z tą trudną sytuacją. Nieprzebrany żal i smutek może uleczyć jedynie czas. Nie mniej jednak można go złagodzić poprzez praktyki żałobne. Jedną z nich jest pisanie nekrologów. To tradycyjny obowiązek bliskich zmarłego, aby poinformować jak największe grono osób, które mogą zapragnąć uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu.

Nekrologi - symbol, który jest wspomnieniemDawniej ludzie przekazywali te smutne wieści ustnie, chodząc od domu do domu. Z czasem zaczęto wypisywać informacje o śmierci i pogrzebie na papierowych nekrologach, które następnie zawieszano na tablicach ogłoszeń. Z chwila rozpowszechnienia się prasy, nekrologi zaczęto drukować na łamach gazet, by dotrzeć do większej liczby odbiorców.


Jak i gdzie opublikować nekrolog online?W dzisiejszych jakże zabieganych czasach nekrologi na tablicach ogłoszeń czy w prasie nie spełniają już wystarczająco swojego zadania. Dlatego w dobie internetu pojawia się możliwość elektronicznego dostarczania informacji o śmierci i pochówku. Publikacja nekrologów, kondolencji czy wspomnień o zmarłym w sieci zyskuje coraz większą popularność, gdyż odnosi zamierzony skutek. Taką bezpłatną usługę oferuje serwis www.pamietam.pl.
powrót
Operatorem serwisu jest
Erkwadrat sp. z o.o.
ul. Letnia 16
05-510 Chyliczki
123-139-4399
+48 (22) 350 75 61
kontakt@pamietam.pl
facebook/pamietam
Rozliczenia transakcji
kartą płatniczą i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem
dotpay.pl